Elfogták a 2012-es bengázi támadás kulcsfiguráját
Amerikai különleges egységek elfogták a bengázi amerikai konzulátus elleni 2012-es fegyveres támadás kulcsfiguráját - közölték hétfőn névtelenséget kérő amerikai tisztségviselők.
Amerikai különleges egységek elfogták a bengázi amerikai konzulátus elleni 2012-es fegyveres támadás kulcsfiguráját - közölték hétfőn névtelenséget kérő amerikai tisztségviselők.
A líbiai Bengáziban 2012-ben elkövetett terrortámadás amerikai áldozatai közül kettőnek a szülei pert indítanak Hillary Clinton demokrata elnökjelölt ellen.
A világ egyik legjobban utált rendezője az újabb Transformers-film helyett egy újabb hazafi-mozit készített, méghozzá a 2012-es bengázi támadásról.
Az Egyesült Államok elfogta azt a férfit, aki másokkal együtt a líbiai Bengáziban lévő amerikai képviselet elleni két évvel ezelőtti támadás irányítója lehetett.
Feltehetően egy líbiai állampolgárságú volt guantánamói fogolynak is köze volt a bengázi amerikai képviselet ellen 2012. szeptember 1-én végrehajtott támadáshoz – közölte szerdán hivatalos forrásokra hivatkozva a The Washington Post.
Az amerikai hatóságok megállapították annak az öt férfinak a személyazonosságát, akik a bengázi amerikai diplomáciai képviselet elleni támadás mögött állhatnak - jelentette kedden amerikai hivatalos forrásokra hivatkozva az AP hírügynökség.
A Fehér Ház szerdán nyilvánosságra hozott száz oldalnyi elektronikus levelezést, amely amerikai kormányzati szervek között zajlott a líbiai Bengáziban az ottani amerikai diplomáciai képviselet ellen tavaly szeptemberben elkövetett támadás ügyében.
Elmarasztalták Obamát és Clintont a bengázi támadás miatt a képviselőházi republikánusok.
Az amerikai tengerészgyalogság azt tervezi, hogy különleges műveleti csoportokat telepít a világ válságövezeteinek közelében járőröző amerikai hadihajókra, hogy a korábbinál gyorsabban legyen képes reagálni a diplomáciai képviseletek elleni támadásokra és egyéb válsághelyzetekre - írta szerdán a The Wall Street Journal.
Az amerikai külügyminiszter teljes felelősséget vállalt a líbiai Bengáziban lévő amerikai konzulátus elleni terrortámadás kezeléséért, és védelmébe vette beosztottjait a témáról a szenátus és a képviselőház külügyi bizottságában külön-külön tartott szerdai meghallgatáson.
Az amerikai külügyminiszter kész tanúskodni a bengázi amerikai konzulátus elleni terrortámadás ügyében, annak ellenére, hogy az utóbbi napokban a fejében keletkezett vérrög miatt kezelték. A The Washington Post értesülése szerint Hillary Clinton "továbbra is eltökélt" abban, hogy megjelenjen a szenátus, illetve a képviselőház külügyi bizottsága előtt. Azt azonban nem tudni, hogy a meghallgatásra mikor lesz.
Az amerikai külügyminisztérium csütörtökön elismerte, hogy voltak hiányosságok a líbiai amerikai diplomáciai képviselet biztonságának szavatolásában.
Lemondott az amerikai külügyminisztérium négy magas rangú tisztségviselője szerdán, kevesebb mint egy nappal azután, hogy közzétették az Egyesült Államok bengázi konzulátusát érő szeptember 11-ei támadás ügyében készült hivatalos jelentést, amely súlyos hiányosságokra világított rá.
Elégtelenek voltak a biztonsági intézkedések a bengázi amerikai konzulátuson ahhoz, hogy el tudják hárítani a fegyveres támadást, amely szeptember 11-én érte a külképviseletet - állapította meg egy hivatalos jelentés, amelyet kedden mutattak be Washingtonban.
Órákig hiába kértek katonai támogatást feletteseiktől azok a CIA-ügynökök, akik Bengáziban mintegy másfél kilométerről figyelték az amerikai konzulátus elleni támadást - közölte pénteken, exkluzív forrásokra hivatkozva a Fox News televízió.
Őrizetbe vettek Tunéziában egy 28 éves férfit, akinek a gyanú szerint köze lehet a líbiai Bengáziban lévő amerikai konzulátus ellen szeptemberben elkövetett merénylethez - közölte szerdán a tunéziai kormány.
A Fehér Házat, az amerikai külügyminisztériumot és a Szövetségi Nyomozó Irodát (FBI) már két órával a bengázi amerikai konzulátust ért támadás után arról tájékoztatták, hogy annak elkövetését egy iszlamista szervezet vállalta magára - derült ki egy kormányzati e-mailből, amelyet az amerikai média szerdán tett közzé.
Az amerikai külügyminiszter kijelentette, hogy ő a felelős a kelet-líbiai Bengáziban működő amerikai konzulátus biztonsági helyzetéért. A konzulátust múlt hónapban radikális iszlamisták megtámadták, és a támadás következtében életét vesztette az amerikai nagykövet és három másik amerikai.
A szeptember 11-én megtámadott bengázi épületegyüttes részben az amerikai Központi Hírszerző Ügynökségnek (CIA) nyújtott fedelet - derült ki közvetve szerdán az amerikai képviselőház meghallgatásán, amelyről a Washington Post internetes kiadása csütörtökön adott hírt.
Nagyon nem voltak biztonságban a bengázi amerikai konzulátuson dolgozó diplomaták, s a helyzet csak romlott - állította a szerdai kongresszusi meghallgatására írásban összeállított tanúvallomásában a képviselet biztonsági szolgálatának vezetője.